İzmir Bilge Koleji Teknoloji ve Dil Okulları

Site logo
Menu
Edit Template

Hakkımızda

Hakkımızda bilmeniz gereken her şey

Misyonumuz,

Geleceğin ötesinde bir eğitim sistemi inşa ederek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı, dünyayı anlayabilecek kadar etkin dil kullanabilen, medeniyet yarışında geri kalmayacak şekilde teknolojiye hakim, akademik olarak başarılı olduğu kadar sosyo-kültürel olarak da olgunluğa erişmiş yeni nesiller yetiştirmektir.

Vizyonumuz,

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, dünya meselelerine çözüm üretebilen, yabancı dile ve teknolojiye hakim, akademik ve toplumsal yeniliklere uyumlu, çevreye, ülkeye ve dünyaya duyarlı bireyler olarak yetişen öğrencileri, mezunları ve mensuplarıyla kökleşmiş bir eğitim kurumu olabilmektir.

Kuruluşumuz

Bornova’nın en eski eğitim kurumlarından birisi olan Bilge’nin temelleri 1995 yılında atılmıştır. O yıllarda girişken bir öğretmen olan kurucumuz Aykut Görür’ün yaratıcılığıyla bir dershane olarak başlayan kolejimiz bugün bir Teknoloji ve Dil Okulu şiarıyla eğitim öğretime devam etmektedir. Yıllar içinde edinilen deneyim, genç kadrosunun güçlü ve zinde doğasıyla yapılanan dokusu Bilge şemsiyesi altında harmanlanmaktadır.

Bugünümüz

Bilge Koleji bugün yeni ve güçlü kadrosuyla Türkiye’nin ve Dünya’nın yaşadığı değişime ve dönüşüme cevap vermek iddiası içinde çağın ötesinde bir eğitim tasarımıyla ortaya çıkmıştır.  Anaokulu’ndan başlayarak Sekizinci sınıfa kadar tüm kademelerde eğitim veren kurumumuz bilgiyi önceleyen, ileriye dönük, liderlik kültürüyle harmanlanan gelişime açık ve etkin dil yetenekleriyle donatılmış öğrenciler yetiştirmektedir.

Eğitimimiz

Eğitimi yaşamın bir parçası haline getiren, sınav korkusu ezberini bozan, iki dilli öğretimiyle hem İngilizce hem de Almanca konuşmayı ilke edinmiş ve çalışma alışkanlığı edindiren sistemimiz çağın ötesindeki teknolojiyi öğrencilerine sunmaktadır. Kurumumuzda teknoloji eğitimi yanı sıra sportif disiplini erken yaşlarda edindiren ve eğlendirici yapısıyla bir yaşam biçimine dönüşen Yüzme profesyonel bir altyapıyla sunulmaktadır.

İmkanlarımız

STEAM eğitimini teorik olmaktan çıkaran, 3D yazıcılarıyla öğrencilerimizin tasarımlarını hayata geçiren ve disiplinler arası bir yaklaşımla kurumumuz klasik bilimleri teknolojik inovasyonlarla birleştirmektedir. Yabancı dillerinden sosyal bilimlere, temel bilimlerden edebiyata kadar her alanda teknolojik imkanlar eğitim sistemimizle entegre edilmektedir. Bilge Kolejlerinin 5.600 m2’lik devasa kampüsünde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ndan Kapalı ve Açık Spor Alanlarına, binlerce kitaptan oluşan Kütüphanesinden Modern Laboratuvarlarına kadar yeni kampusumuz ayrıca baştan aşağıya eğitim teknolojileriyle donatılmıştır.